Jiří Kučík

Od kdy pracuješ ve společnosti netbox a jak jsi zde začínal?
Našel jsem si netbox v roce 2007. Už tehdy mě zaujalo, že netbox staví pouze optické přístupové sítě a že poskytuje internetové služby na kvalitativně mnohem vyšší úrovni než zbytek trhu. Začínal jsem zde jako vedoucí technického oddělení, dostal jsem tedy na starost všechno, co se týče techniky a technologií, jako jedni z prvních v ČR jsme tehdy spouštěli IPTV. Splněný sen!

Co je momentálně tvou hlavní pracovní náplní?
V současnosti mám jako projektový manažer na starosti řízení různých interních projektů, vzhledem k mé historii v netboxu především těch, které zavání technikou. Jedná se např. o implementace různých IT systémů, integrace nových technologických platforem nebo rozšiřování naší sítě. K tomu mám na starosti firemní ICT bezpečnost, rozvíjím bezpečnostní povědomí kolegů a provádím interní bezpečnostní audity. Dále jsem firemní datový pověřenec, příležitostný compliance manager a tabulkový mág. A díky svému dlouholetému působení v netboxu si často připadám jako nositel firemního know-how, univerzální interní konzultant, informal influencer & afterparty leader.

Proč právě netbox? 
Netbox byl vždy challenger, tzn. vždy jako jeden z prvních na trhu hledal inovativní způsoby, jak být ještě lepší, zajímavý pro zákazníky i zaměstnance. Ne všechny nápady se podařilo uvést do praxe, nicméně technologicky byl netbox ve svém oboru vždy na špici. Netbox je svůj ve všech ohledech, umí se bavit a umí se postarat o své lidi.

 Zpět