Miroslav Rek

Od kdy pracuješ ve společnosti netbox a jak jsi zde začínal?
Moje mise v netboxu začala v roce 2005. Jako absolvent elektrofakulty jsem měl tehdy vizi se co nejvíce šťourat v blikajících krabičkách, které pohání internet kolem světa. Nicméně osud tomu dal, že jsem nezačal pracoval s krabičkami, nýbrž lidmi, úřady a kabely. Jinými slovy jsem začal rozvíjející se telekomunikační síť stavět z pozice projektanta infrastruktury. Lze říci, že jsem odchovancem netboxu, resp. lidí, kteří mě celý můj profesní život obklopují.

Co je momentálně tvou hlavní pracovní náplní?
V současné době vedu tým zapálených lidí, kteří se starají o to, aby měl netbox co největší pole působnosti. Přijal jsem výzvy, které mi představenstvo nabídlo a již sedmým rokem zastávám pozici ředitele oddělení, které se převážně zabývá objevováním a osidlováním nových koutů Brna a dalších měst, kde ještě neměli to štěstí a síť netbox k nim nedoputovala.

Proč právě netbox?
Netbox byl a je stále průkopníkem ve výstavbě a provozu moderní telekomunikační sítě a zároveň je pro mě v dojezdové vzdálenosti na kole. Proto pro mě byl jasnou volbou. Co se mi na celé té mravenčí práci netboxího týmu líbí je to, že na konci je produkt s obrovskou přidanou hodnotou a především hodnotou, která vydrží velmi dlouho. A to je v dnešní uspěchané době plné spotřebních věcí něco, co mě opravdu naplňuje. V netboxu se příliš nehraje na nějaké hierarchie. Umíš něco? Baví tě to? Chceš to dělat? Tak to prostě dělej a je jedno jestli je to projektování, programování, dohadování se s úřady či dodavateli, nebo třeba vedení týmu. Myslím, že každý člověk, který chce dělat svou práci dobře, má v netboxu dveře otevřené.

Jak bys popsal práci svého oddělení v netboxu?
Práce mého oddělení spočívá ve směsici činností na jejímž konci je připravená telekomunikační infrastruktura na níž lze provozovat ty nejmodernější služby. Ovšem před tím, než lze konstatovat, že je síť připravená, musí se zařídit spoustu věcí. Jako třeba územní rozhodnutí, souhlasy vlastníků nemovitostí, zajištění realizace a integrace do živé sítě a mnoho dalšího. To vše se musí odehrávat s maximální efektivitou a zodpovědným přístupem, protože vlastníci nemovitostí ani úřady a hlavně ani síť samotná nám nic neodpustí. Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, jedná se o velmi vzrušující a především komplexní práci. Co vám budu povídat. To se musí zažít.

 Zpět

Oddělení realizace a výstavby