Martin Ryšavý

Od kdy pracuješ ve společnosti netbox a jak jsi zde začínal?
Do netboxu jsem přestoupil z finančního sektoru v červnu roku 2009 na pozici finančního ředitele. Hlavním důvodem byla chuť vyzkoušet si roli na druhé straně barikády. Do té doby jsem byl zástupcem financující strany a teď bylo mým úkolem naopak provozní i investiční finance zajistit a spolupracovat na finanční stabilizaci společnosti.

Co je momentálně tvou hlavní pracovní náplní?
Jako finanční ředitel zodpovídám za to, že je vše správně zaúčtováno, management má průběžné informace o hospodaření společnosti, dodavatelé mají zaplaceno v termínech splatnosti, odběratelé nám platí včas a pracovníci FÚ nám nemají co vytknout.

Proč právě netbox?
Když jsem přemýšlel o nabídce netboxu, převážila u mě zvědavost. Chtěl jsem vystoupit z té monotónní lokálky finančního světa a skočit do rychlíku, který v oboru telekomunikací v zastávkách nezastavuje, pouze občas přibrzdí. Velice mě motivoval elán majitelů a jejich přímočará vize být prostě ve svém oboru nejlepší a nejrychlejší. Chtěl jsem toho být součástí a svým dílem přispět k restrukturalizaci společnosti a její přípravě na další mezigalaktické skoky. Přestože vedu oddělení, které není hybnou částí celé firmy, ale spíše se snaží udržet ten rychlík na legislativních kolejích, tak ten neustálý cvrkot kolem nás mě stále baví a přináší mi pořád nové poznatky a zkušenosti. Tady se člověk učí novým věcem v trysku a to někdy tak velkém, že si musí hlídat svůj krevní tlak. :-)

Jak bys popsal práci svého oddělení v netboxu?
Je pro mě důležité, aby lidé, kteří se mnou pracují byli odborně schopní a zároveň jsme si sedli i lidsky. Trávíme spolu podstatnou část dne a nemíním ztrácet energii s někým, kdo se nechce ztotožnit s firemní strategií a nežije s firmou i nad rámec své oficiální pracovní doby. My jsme oddělení, ve kterém si neustále listujeme v různých účetních zákonech, daňových zpravodajích, nových legislativních opatřeních, komunikujeme s dodavateli, odběrateli, bankéři, auditory, FÚ a tím zajišťuje zbytku firmy klid na kreativní práci. Ta rutinní část naší práce vyžaduje člověka zodpovědného, svědomitého a přesného, ale zároveň všudypřítomná firemní dynamika nás často nutí vytáhnout hlavu ze šanonu, vystoupit ze standardních řádů a pravidel a dívat se na věci s větším nadhledem, někdy až vizionářským. A tohle skloubit je velká výzva.

 Zpět

Finanční oddělení