Olga Nedvědová

Od kdy pracuješ ve společnosti netbox a jak jsi zde začínala?
Vypadá to téměř neuvěřitelně, jak čas běží, už od června 2017 jsem součástí netboxu, kam jsem nastoupila na pozici HR managerky. Celou svoji karíéru se věnuji personální oblasti a mám za sebou zkušenosti z minulých působišť a různých podnikatelských oborů – začala jsem svoji kariéru v telekomunikacích a poté přišly další obory - strojírenství, stavebnictví, robotika a lasery, výzkum a vývoj, polygrafie. A ejhle, telekomunikace jsou zpět. Ať už se jednalo o jakýkoli obor a firmu, vždy pro mne byli, jsou a budou důležití lidé, kteří ve firmě pracují. Takže když jsem nastoupila do netboxu, věděla jsem, že pokud chci firmu, kolegy a sebe někam posunout, nestane se to ze dne na den. Jedná se o dlouhý proces a denní, často mravenčí práci.

Co je momentálně tvou hlavní pracovní náplní?
Po zapracování se moje pozice změnila na roli personální ředitelky firmy, což pro mne znamená, že jsem svůj styl práce a řízení HR oddělení uchopila správně. Společně se svým týmem řešíme kompletní personální agendu a backoffice podporu firmy. Vždy jsem toužila po práci s lidmi a toto přání se mi splnilo. Snažím se vyvažovat misky vah mezi potřebami firmy, lidmi a vedením společnosti. Jako velkou výzvu vnímám vybudování takového firemního prostředí, které bude inspirací pro další.

Proč právě netbox?
Od první chvíle vstupu do firmy jsem se ztotožnila s myšlením a firemním přesvědčením majitelů. Ihned jsem měla plnou důvěru ve spolupráci s generálním ředitelem. Těšila jsem se na to, co další dny přinesou mně a co můžu naopak netboxu nabídnout já... Mám velikou radost ze svého návratu do oblasti telekomunikací, který opravdu zbožnuji, protože se neustále mění a vyvíjí. Jsem hrdá na to, že pracuji v české firmě střední velikosti a těší mne všechny činnosti s tím spojené. Netbox je pro mne důkazem toho, že česká firma může být úspěšná, přátelská, dynamická a čitelná. A kdykoli vyrazím s kolegy na teambuldingovou akci, hrdě si na sebe obleču tričko firmy netbox.

Jak bys popsala práci svého oddělení v netboxu?
Ta nejzásadnější a pro mne velmi důležitá věc je, že práci v HR nevnímám jako "práci", ale jako radost a příležitost pro všeobecný rozvoj nás všech. Každého zaměstnance a kolegu vnímám z pohledu pracovního a lidského. Jsem přesvědčena o tom, že každý člověk má v sobě obrovské kvality a já se je snažím objevit a posílit v každém jednotlivci. Už jen to, že vstoupím do budovy a některý z kolegů mne potká na chodbě, pozdraví, usměje se a prohodí pár slov, je pro mne obrovským oceněním "neviditelné" denní práce a je to také ta nejrychlejší zpětná vazba na moji práci. Do svojí práce se snažím dostat moji životní filosofii a tou je: „RADOST ZE ŽIVOTA“.

 Zpět

Personální oddělení