Michal Rašovský

Od kdy pracuješ ve společnosti netbox a jak jsi zde začínal?
V netboxu pracuji od léta 2015. Nastoupil jsem na novou pozici vedoucího instrastruktury. Tehdy netbox potřeboval vlivem svého růstu diverzifikovat již fungující pozice a práci na technickém oddělení. Chtěli někoho “z venku” a já byl zrovna venku, tak jsme si plácli.

Co je momentálně tvou hlavní pracovní náplní?
Jsem zodpovědný za systémové inženýry, provoz sítě a NOC (Network Operations Center). Taky za investice do infrastruktury, implementace technologií a jejich správné načasování. Na oddělení jsou všichni profesionálové a kapacity ve svém oboru. Sportovním pohledem vzato mám skvělé hráče (za které jsem vděčný) a snažím se je stavět do takových pozic ve správném čase, abychom získávali maximum bodů.

Proč právě netbox?
Netbox jsem znal více jak 10 let z pohledu zákazníka. Celou dobu se mi líbilo, jakou mají ty produkty a služby filozofii. Hrozně mě lákalo se tomu všemu podívat pod pokličku. Líbí se mi jak to funguje. Složitost celé struktury, která je ukrytá za jednoduchou službou. Přitom efektivní a robustní...

Jak bys popsal práci svého oddělení v netboxu?
Za dobu co tady pracuji se nám pod rukama změnily technologie, dodavatelé, výrobci. Ale to hlavní pořád zůstává. Já a moji lidé jsme zodpovědni za to, že zákazník dostane službu (ať už internet nebo televizi) ve 100% kvalitě. Musíme hlídat toky, trendy a potřeby zákazníků, abychom mohli reagovat rychle, pružně a lépe. A pokud už se stane, že nějaká část sítě nefunguje jak má, tak aby se to vyřešilo co nejrychleji. Tam kde bylo dříve 100Mbps máme 1Gbps. Tam kde bylo 10Gbps dáváme 100Gbps. Výměna hardware je ale až to poslední. Předchází tomu konference, jednání, testování, implementace a mnoho dalšího.

 Zpět

Oddělení infrastruktury